سرخط خبرها
خانه / 1394 / کانون های فرهنگی هنری مساجد بازوهای اصلی شورای فرهنگ عمومی هستند

کانون های فرهنگی هنری مساجد بازوهای اصلی شورای فرهنگ عمومی هستند

خبرگزاری شبستان: دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی کشور زیر مجموعه های مختلفی دارد، گفت: یکی از بازوهای اصلی شورای فرهنگ عمومی کانون های فرهنگی هنری مساجد است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، حجت الاسلام و المسلمین سید حسین شاهمرادی، دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور، عصر امروز (۱۸ مرداد) در جمع مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان گفت: قبل از انقلاب جمهوری اسلامی ایران، مساجد و مراکز فرهنگی تمامی بار معنویت جوانان و نسل نو را برعهده داشتند و جمهوری اسلامی ایران هم از همین مساجد رشد پیدا کرد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص کانون های فرهنگی هنری مساجد در سفر خراسان شمالی، افزود: بیانات معظم له تاکید بر توجه به کانون های فرهنگی هنری و اصل دانستن این کانون ها بوده است.

حجت الاسلام شاهمرادی با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی کشور زیر مجموعه های مختلفی دارد، تصریح کرد: یکی از بازوهای اصلی شورای فرهنگ عمومی کانون های فرهنگی هنری مساجد است.

نگاه مدیران کل ارشاد به کانون های مساجد مضاعف نیست

وی ادامه داد: یکی از ایراداتی که وجود دارد این است که دبیرخانه های شورای فرهنگ عمومی استان ها و مدیران کل ارشاد استان ها نگاهشان به کانون های مساجد یک نگاه مضاعف نیست که اینها می توانند یک بازوی اصلی گسترش فرهنگ و مسائل انقلابی و ارزشی جمهوری اسلامی ایران باشند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور اظهارداشت: شورای فرهنگ عمومی مراکز هم افزایی تمام توان های کشور است و در هر استان شورای فرهنگ عمومی باید همه این موارد را هم افزایی کنند.

وی با بیان اینکه برخی از مسائل اثرگذاری ما را کم کرده است، گفت: در ۴۰ سال گذشته حرف اول را خانواده بر روی بچه ها داشتند اما در حال حاضر با گسترش فضای مجازی حرف اول را فضای مجازی می زند و خانواده در رتبه پنجم قرار دارد.

حجت الاسلام شاهمرادی با تاکید بر اینکه باید متناسب با روز برنامه ریزی شود، افزود: یکی از کارهای کانون های فرهنگی هنری مساجد باید آگاه بودن به زمان باشد. اگر هر کسی آگاه به زمان باشد هیچ مشکلی نمی تواند آن را از پای درآورد.

وی خطاب به مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان، گفت: شما باید بازوی اصلی ارشاد و دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی استان باشید تا بیشترین و مهمترین و اثرگذار ترین نیرو از نسل جوان به کار گرفته شود.

شورای فرهنگ عمومی باید امکان بالقوه کانون های مساجد را به بالفعل تبدیل کند

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور تاکید کرد: شورای فرهنگ عمومی استان باید امکان بالقوه کانون های مساجد را به بالفعل تبدیل کند.

وی افزود: کانون های فرهنگی هنری مساجد باید به مقوله هایی بپردازند که تا جوانان نسبت به دین، اسلام، انقلاب و تحکیم خانواده تمایل پیدا کنند.

حجت الاسلام شاهمرادی با بیان اینکه اگر به جوانان در مساجد رسیدگی شود آنها در آینده زندگی خوبی را تشکیل خواهند داد، گفت: در بیشتر کانون های مساجد می توان جوانان را ساخت و نشاط و امید به زندگی داشتن را در آنان ارتقا داد.

دبیر شورای فرهنگ عمومی کشور در پایان افزود: امروز در جلسه شورای فرهنگ عمومی اعلام می کنم تا بودجه هایی که به لحاظ فرهنگی می خواهد مصرف شود خروجی آن از کانون های فرهنگی هنری مساجد اعلام شود.

درباره ی admin

همچنین ببینید

IMG08133407

مراسم اختتامیه اولین جشنواره سوره های کوچک قرآن در رامیان برگزار شد

حسین منتظری، مدیر کانون فرهنگی هنری شهید باهنر رامیان به خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان گفت: مراسم ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *