سرخط خبرها
خانه / 1395 / مردمی کردن اقتصاد مقاومتی نقش اصلی کانونهای مساجد است/ حرکت به سمت مساجد تنها راه موفقیت جامعه

مردمی کردن اقتصاد مقاومتی نقش اصلی کانونهای مساجد است/ حرکت به سمت مساجد تنها راه موفقیت جامعه

خبرگزاری شبستان: معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجدکشور با تاکید بر اهمیت کانونهای مساجد، گفت: مساجد در مردمی کردن اقتصاد مقاومتی و ترویج فرهنگ کار نقش اساسی دارند لذا مراکز آموزشی ما باید خوراکشان را از مساجد بگیرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از خان ببین، محمدرضا جعفری، معاون آموزش و  پژوهش ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور، امروز (۲ مهر) در مراسم آغازین کنگره فرهنگ و هنر روستا و عشایر در شیرآباد خان ببین اظهار داشت: ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد با هدف عمران و آبادانی مساجد دست به احیاء کانون های فرهنگی و هنری مساجد زده است.

وی افزود: این کنگره به پنج منطقه تقسیم شده است که دوستان ما در مناطق دیگر نیز مشغول برگزاری هستند.

معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد با تاکید بر نقش پرورش صحیح در سعادت جامعه، اذعان داشت: وراثت، رزق و تربیت سه رکن اصلی پرورش هستند که عامل وراثت از پدر و مادر به انسان منتقل می شود که نقش به سزایی در پرورش دارد.

جعفری، رزق را به عنوان عامل مهم دیگر در پرورش عنوان کرد و گفت: تربیت سومین رکن پرورش و ستون خیمه پرورش است و برای هر انسانی لازمه پیشرفت است.

معاون آموزش و پژوهش ستاد عالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور با اشاره به نقش و اهمیت والای مساجد، تاکید کرد: مراکز آموزشی ما اگر می خواهند سهم خودشان را به خوبی ایفا کنند باید خوراکشان را از مساجد بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: در مبحث تربیت، تنها راه موفقیت جامعه این است که به سمت مساجد بیایند و از پتانسیل و توانمندی مساجد بهره بگیرند زیرا این تکلیف شما به عنوان خادمان فرهنگی مساجد به خوبی هویداست.

جعفری تصریح کرد: باید مساجد را به گونه ای آباد کنیم که دیگر جاهها برای تکمیل ظرفیت فرهنگی خود به مساجد مراجعه کنند و لذا کانون های فرهنگی و هنری مساجد نقش اصلی را عهده دار هستند.

درباره ی admin

همچنین ببینید

keramat

آغاز دهه کرامت میلاد با سعادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصوم سلام الله علیه و حضرت احمد بن موسی علیه السلام و ولی نعمت ایران حضرت امام علی بن موسی الرضا علیه السلام مبارک باد

چرایی ازدواج نکردن دختری که از انسان بهشت می سازد   بانویی بودند ۲۸ ساله ...

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *