آخرین خبرها
خانه / 1396 / امام (ره) بسیاری از آیات قرآن را تجسم عینی بخشید/ تبیین و ترویج ابعاد شخصیتی امام برای نسل نو ضروری است

امام (ره) بسیاری از آیات قرآن را تجسم عینی بخشید/ تبیین و ترویج ابعاد شخصیتی امام برای نسل نو ضروری است

«مهدی بیکی» به خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان گفت: نکته مهمی که باید درباره بررسی شخصیت امام (رحمه الله علیه) مورد واکاوی و توجه قرار گیرد این است که امام قبل از اینکه پا در عرصه سیاست بگذارد نفس خود را با مجاهده و تلاش تربیت کرده بود و سپس در راه پر خطر سیاسی قدم گذاشت و موفق بود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان افزود: باید بپذیریم که در دنیای سیاست دام های فراوانی پهن شده است که اگر انسان ابعاد شخصیتی خود را نشناسد و سپس در راه تربیت و تادیب آن گام برندارد یقینا در دام های شیطانی گرفتار خواهد شد.

وی با بیان اینکه امام (رحمه الله علیه) بسیاری از آیات قرآن را تجسم عینی بخشید، تصریح کرد: امام راحل شخصیتی ثابت القدم و ثابت الرای در راه فرامین دینی داشت و خط قرمز ایشان در برابر دوست و آشنا احکام اسلامی بود.

بیکی خاطرنشان کرد: امام خمینی (رحمه الله علیه) با هوش و ذکاوت بود و از هوا و هوس بسیار فاصله داشت، در برابر مصالح و منافع دینی ملی با هیچ کس معامله نمی کرد، رهبری مردمی بود و بر قلب ها حکومت می کرد.

وی تاکید کرد: بررسی و تبیین و ترویج ابعاد مختلف شخصیتی امام (رحمه الله علیه) برای نسل نو بسیار ضروری است و می تواند به عنوان یک الگوی معاصر نیروسازی کند.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد گلستان اظهارداشت: بسیاری از جنبش ها و حرکت های آزادی بخش جهان بعد از انقلاب اسلامی الهام گرفته از حرکت اسلامی امام (رحمه الله علیه) است.

وی افزود: امام به جامعه جهانی اثبات کرد که یک انسان خود ساخته و توحیدی می تواند بر همه تکنیک های مادی و تبلیغی ساخته شده توسط دست بشر فائق بیاید و قلب ها متوجه خود کند.

بیکی گفت: راهبرد اصلی امام در تمام امور یک راهبرد کاملا توحیدی بود.

درباره admin

حتما ببینید

رنامه های اوقات فراغت کانون امام سجاد (ع) گرگان اعلام شد

«محمود یزدی» به خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان گفت: همزمان با فرا رسیدن تابستان برنامه های اوقات فراغت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *