آخرین خبرها
خانه / 1395 / اهتمام کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد به برنامه‌های هنری

اهتمام کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد به برنامه‌های هنری

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان،« میلاد منصور بستانی»امروز( پنجشنبه ۶ تیر) در آیین افتتاحیه و جلسه توجیهی اوقات فراغت و کارگاه‌های آموزشی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان گلستان اظهار کرد: مقام معظم رهبری به این مهم تاکید کردند که ابتدا خود را مجهز کنیم و بعد سراغ کانون‎های فرهنگی مساجد برویم و تجهیز به مفهوم این است که خودسازی داشته باشیم و سپس آموزش ببینم و به سراغ نیروهای کانون مساجد برویم.

 

مدیر کانون فرهنگی و هنری والفجر مسجد بلال گرگان ادامه داد: پیامبر مکرم اسلام(صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم)  تاکید داشتند که همه کارها را در مسجد اتفاق بیفتد، جشن، تولد، ترحیم، ذکر خدا، تحصیل، کار و اشتغال باید در مساجد دیده شود.

 

بستانی تاکید کرد: کانون والفجر در استان  گلستان در سال 1389 تاسیس شد و برنامه‎های شاخصی مثل مسابقه کتابخوانی ملی تحت عنوان «دوستی با نهج البلاغه»، مستند «محرم مسجد»، تولید دو نرم‎افزار چند رسانه‎ای «رمضان» و «نغمه ماندگار» را برگزار کرده است.

 

وی تصریح کرد: برنامه آندروید مسجد و شهدا را نیز در سال گذشتهتولید کردیم، درصدد هستیم که کانون والفجر در برنامه اقتصادی به خانواده کمک کند، کسب درآمد برای اعضای کانون و همکاری با بیمه و دریافت مجموعه کارت تخفیفی از موضوعاتی است که دنبال می‌کنیم.

 

مدیر کانون فرهنگی و هنری والفجر مسجد بلال گرگان یادآور شد: ساختار تشکیلاتی و کار تیمی یکی از موضوعات بسیار مهم است که باید در کانون مساجد در نظر گرفته شود، باید اختلاف بین پایگاه‎های بسیج و کانون مساجد کم رنگ شود چرا که کار در مساجد برای رضای خدا است.

 

بستانی یادآور شد: برنامه‎های کانون مساجد را در سایت‎ها و فضاهای مجازی اطلاع‎رسانی کنیم، برنامه‎های فرهنگی در مساجد به خوبی رشد داشته و باید به موضوع هنر  نیز در مساجد توجه شود.

 

وی گفت: انتظار داریم کانون مساجد استان حمایت مالی و معنوی داشته باشند و این اقدام به خوبی اتفاق افتاده و باید راهکار و پیشنهاد به کانون‎ها ارائه کند و بستر آموزشی را برای کانون مساجد به وجود بیاورد.

درباره admin

حتما ببینید

برنامه های اوقات فراغت کانون فرهنگی هنری قدس اعلام شد

«حسین کیقبادی» به خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان گفت: برگزاری کلاس های قرآن، احکام، نقاشی، طراحی و رنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *