آخرین خبرها
خانه / 1395 / نونهالان کشور زمینه‎ساز تمدن اسلامی خواهند شد/ ثبت‌نام ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در برنامه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت کانون‌های مساجد

نونهالان کشور زمینه‎ساز تمدن اسلامی خواهند شد/ ثبت‌نام ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر در برنامه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت کانون‌های مساجد

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، «سعید سعادتی»  در آیین افتتاحیه و جلسه توجیهی اوقات فراغت و کارگاه‌های آموزشی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان گلستان اظهار کرد: طرح نماز پلاس که در شهرستان مینودشت در حال برگزاری است در سطح ملی بررسی می‌کنیم.

معاون فرهنگی و هنری ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد ادامه داد: خدا را شاکر هستیم که در دوران انقلاب اسلامی و در کشور عزیز مثل ایران زندگی می‎کنیم.

سعادتی گفت: یک مبارزه و جنگ تن به تن با دشمن در حوزه فرهنگی داریم و در این راستا بیان می‎شود نزدیک به 60 اندیشکده صهیونیستی و غربی به مسائل فرهنگی از حوزه علمیه، مساجد، زندگی فردی و ورزش جامعه و… توجه دارند و برای آنها برنامه‎ریزی می‎کنند.

معاون فرهنگی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور ادامه داد: در جنگ نرم دشمنان شاهد آن هستیم بیش از یک هزار و 200 شبکه فارسی‎زبان برای هجمه فرهنگی به جمهوری اسلامی تلاش می‎کنند ولی نه از زبان تحلیل‎گران داخلی بلکه از زبان تحلیل‎گران آمریکا و اندیشکدان صهیونیستی و آمار سازمان ملل به حول قوه الهی با توجه به ایستادگی مردم ایران در عرصه‎های مختلف، اقتصادی، امینیتی و .. آمریکا نفس‎های آخر خود را می‎کشد.

 سعادتی افزود: امروز شاهد هستیم که با همت مردم غیور ایران و راهبری مقام معظم رهبری پایگاه‎های انقلاب اسلامی و صدای انقلاب اسلامی از نزدیکرین مکان‎ها به کاخ سفید شنیده می‎شود و این نفوذ انقلاب اسلامی را نشان می‎دهد.

وی به نفوذ جمهوری اسلامی در منطقه اشاره کرد و گفت: در حوزه مبارزه فرهنگی افرادی موفق هستند که نقش خود را نسبت به جریان جهانی شناسایی و بتواند نسل چهارم و پنجم انقلاب اسلامی را تربیت کنیم.

معاون فرهنگی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور بیان کرد: مطمئن‎باشید فرزندانی که امروز بر دستان مادران پرورش می‎یابند زمینه‎ساز تمدن اسلامی خواهند بود.

سعادتی گفت: وقتی مقام معظم رهبری بیانیه گام دوم را صادر می‎کند و برنامه اقتصادی 50 سال آینده نظام را تبیین می‎کند مردم ایران باید متوجه تعالی حرکت انقلاب اسلامی باشند.

وی با بیان اینکه وظیفه داریم به کانون‎های مساجد حمایت و کمک کنیم، گفت: نباید به دلیل برخی مشکلات صدای ناامیدی را در جامعه طنین‎انداز شود و صدای بچه‎های انقلاب و مسجد از حلقوم منافقان و شبکه‎های ضد انقلاب شنیده شود.

سعادتی افزود: باید برنامه‎ریزی شود که مساجد را به مراکز تربیتی تبدیل کنیم، حضرت امام خمینی( رحمته‎الله علیه) تربیت نیروی انسانی را فتح الفتوح عنوان کردند و امروز باید نسل جوان و نوجوان ما آموزش ببیند.

وی یادآور شد: از 25 هزار کانون فرهنگی و هنری بالغ بر 80 درصد در پرتال ثبت‌نام کردند و درخواست داریم که مدیران کانون‎های فرهنگی و هنری، مساجد خود را ثبت کنند.

سعادتی افزود: نزدیک به 2 میلیون و 300 هزار نفر در این پرتال تاکنون ثبت‎نام کردند و امسال با شروع طرح اوقات فراغت که تا 15 تیرماه فرصت ثبت‎نام وجود دارد کانون‌های مسجد می‌توانند  خود را به عنوان پایگاه اوقات فراغت ثبت‎کنند تا بتوانند از طرح‎ها و برنامه‎ها کانون‎های مسجد حمایت کنیم.

وی گفت: طرح اوقات فراغت کانون‎های مساجد با شعار« اخلاق و نشاط معنویت » آغاز شده و 6 محور آموزش، فضای مجازی، فعالیت‎های اجتماعی، کتاب‎و کتابخوانی، مباحث هنری در نظر گرفته شده است.

معاون فرهنگی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور  با بیان اینکه استان گلستان افتخار میزبانی فیلم‎سازان مسجدی را در امسال و در قالب جشنواره طنین مسجد خواهند داشت، افزود: برای اجلاس آموزش‎ها و هماهنگی‎ها نیز کمک‎هایی برای کانون مساجد در نظر گرفته شده است و امسال در فاز سوم و ثبت فعالیت‎های کانون‎های مسجد سرانه کانون‎های مساجد پرداخت می‎شود.

درباره admin

حتما ببینید

برنامه های اوقات فراغت کانون فرهنگی هنری قدس اعلام شد

«حسین کیقبادی» به خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان گفت: برگزاری کلاس های قرآن، احکام، نقاشی، طراحی و رنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *