آخرین خبرها
خانه / 1396 / معاون فرهنگی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور تاکید کرد؛ لزوم برگزاری دوره‎های آموزشی تربیت مربی کودک و نوجوان کانون‌های مساجد در کشور

معاون فرهنگی ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کشور تاکید کرد؛ لزوم برگزاری دوره‎های آموزشی تربیت مربی کودک و نوجوان کانون‌های مساجد در کشور

«سعید سعادتی» امروز(پنج‎شنبه 6 تیرماه) در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان اظهار کرد: امروز در مساجد باید به بخش کودک و نوجوان اهمیت ویژه‎ای قائل شد و برای جذب کودکان و نوجوانان به جاذبه‎آفرینی در مساجد نیاز داریم.

معاون فرهنگی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور با تأکید بر اینکه باید زمینه و بستر جاذبه‎آفرینی مساجد برای کودکان و نوجوانان فراهم شود، اذعان کرد: برای فعالیت‎های حوزه کودک و نوجوان در مساجد باید محل مناسبی در نظر گرفته شود و کارگاه‎های آموزشی با محتوای خوب به این مهم اختصاص یابد همچنین در کنار آن لازم است ائمه جماعات و مربیان حوزه کودک برای ارتباط بهتر با کودکان و نوجوانان و ارائه کار تربیتی آموزش تخصصی ببینند.

وی توجیه و جذب خانواده‎ها را از علل دیگر جذب کودکان و نوجوانان در مساجد برشمرد و خاطرنشان کرد: امیدواریم به واسطه حضور خانواده‎ها و نگاه خانواده محوری بتوانیم کودکان و نوجوانان را جذب مساجد کنیم.

سعادتی به فعالیت‎های اختصاصی حوزه کودک اشاره کرد و گفت: ما در زمینه‎های آموزشی، هنر، کتاب و کتابخوانی باید به حوزه کودک توجه کنیم و البته از سوی این قشر استقبال ویژه‎ای نیز به این حوزه‎ها می‎شود.

معاون فرهنگی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور ادامه داد: در سال گذشته برای نخستین بار در رشته سرود برای سنین زیر 16 سال برنامه‎ای را اجرا کردیم که با استقبال بی‎نظیر این قشر مواجه بود و یا در جشنواره قرآنی «مدهامتان» که برای زیر 16 سال برگزار شد تعداد ثبت‎نام کنندگان با افزایش دو برابری همراه بوده است.

سعادتی متذکر شد: استان گلستان با برگزاری دوره‎های تربیت مربی با استفاده از شیوه‎ها و ابزار نوین و اساتید خبره و مجرب، آگاهی مربیان کانون‎های مساجد خود را به‎روز کرده تا این مربیان در ارتباط با نوجوانان و کار در حوزه کودک موفق عمل کنند.

معاون فرهنگی ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور در پایان تأکید کرد:  امیدواریم دوره‎های آموزشی برای تربیت مربی کودک و نوجوان برای کانون‎های مساجد همچون استان گلستان در سایر استان‎ها دیگر کشور برگزار شود و از آنجایی که یکی از رسالت‎های ما تربیت مربی حوزه کودک است از این اقدام حمایت خواهیم کرد.

درباره admin

حتما ببینید

برنامه های اوقات فراغت کانون فرهنگی هنری قدس اعلام شد

«حسین کیقبادی» به خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان گفت: برگزاری کلاس های قرآن، احکام، نقاشی، طراحی و رنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *