آخرین خبرها
خانه / 1395 / ترویج و تبلیغ سواد آموزی از کارکردهای کانون فرهنگی مساجد کشور

ترویج و تبلیغ سواد آموزی از کارکردهای کانون فرهنگی مساجد کشور

خبرگزاری شبستان: رییس سازمان نهضت سواد آموزی کشور گفت: یکی از کارکرد های کانون فرهنگی مساجد برقراری ارتباط بین افراد تحصیل کرده و غیر تحصیل کرده است که ما نیز کتاب و لوازم تحریررا تامین می کنیم.

علی باقرزاده، رییس سازمان نهضت سواد آموزی کشور در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری شبستان با اشاره به همکاری با کانون فرهنگی مساجد کشور گفت: فضای تعاملی و دوسویه میان ما و کانون فرهنگی مساجد وجود دارد و هدف اصلی ما خدمت رساندن به جامعه است.

وی افزود: توافق شفاهی با کانون فرهنگی مساجد کشور شده است و آنان یک طرفه به سازمان نهضت سواد آموزی  ارایه خدمات می دهند که ما رضایت داریم. خیلی از حمایت های کانون ها غیر مستقیم همانند تبلیغ ترویج و زمینه سازی است.

باقر زاده تصریح کرد: ما دو انتظار از کانون فرهنگی مساجد کشور داشته ایم که یکی از این انتظارات   تبلیغ و ترویج سواد آموزی و پررنگ کردن  آن  را  به عنوان نیاز و ضرورت بوده است و دیگر انتظار ما برقراری ارتباط میان افراد تحصیل کرده داوطلب و کم سواد علاقمند به سواد در مساجد است.

وی تاکید کرد: به دلیل علاقه ای که  حجت الاسلام سلیمانی، دبیر ستاد کانون های فرهنگی و هنری مساجد کشور نسبت  به ترویج سواد آموزی داشتند اقدامات آنان  رضایت بخش است چراکه آنان یک طرفه ارایه خدمات می دهند.

معاون وزیر آموزش وپرورش بیان کرد:  کانون فرهنگی مساجد کشور هزینه می کند و هر اقداماتی که انجام می دهند برای سازمان نهضت سواد آموزی منفعت است.

باقر زاده تصریح کرد:مسجد خانه ی همه ی  مردم است و تنها جایی است که مردم بدون دعوت به آنجا می روند چراکه صاحب خانه خدا است و او همه را دعوت کرده است و همه قشر ها از تحصیل کرده تا کم سواد به آنجا می رود که این جایگاه مسجد نقش موثری در سواد آموزی مردم دارد.

رییس سازمان نهضت سواد آموزی کشور خاطر نشان کرد: کانون فرهنگی مسجد کارکردش این است که ارتباط را بین افراد تحصیل کرده و غیر تحصیل کرده برقرار کند و ما نیز کتاب، لوازم تحریر و تدریس و مقرارت را تامین و تبیین کنیم.

معاون وزیر آموزش وپرورش یاد آور شد: کانون فرهنگی مساجد کشور در برخی از استان ها عملکرد خوبی داشته اما در برخی از استان ها ضعیف عمل کرده است اما در مجموع ما رضایت داریم.

وی تاکید کرد: پیامبر اکرم(ص) تاکید کرده اند که مبدا و مقصد هر چیزی مسجد باشد و مسجد محوری جزو ارکان اصلی سواد آموزی است.

پایان پیام/260

درباره admin

حتما ببینید

حضرت فاطمه زهرا(س) از دیدگاه امام خمینی (ره)

حضرت فاطمه زهرا(س) از دیدگاه امام خمینی (ره) روز بیستم جمادی الثانی مصادف با سالروز …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *