خانه / 1395 / توجه به کانون های فرهنگی مساجد ضامن سلامت جامعه فرداست

توجه به کانون های فرهنگی مساجد ضامن سلامت جامعه فرداست

خبرگزاری شبستان: رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری علی آباد کتول گفت: توجه به کانون های فرهنگی و هنری مساجد با حفاظت از جوانان و نوجوانان سلامت نسل آینده را تضمین می کند، لذا هر آنچه در توان داریم برای خدمت به این کانون ها باید بکار بندیم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از علی آباد کتول؛ عباس عنایت، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان علی آباد کتول، روز گذشته(26 خرداد) در جلسه هم اندیشی مدیران و افتتاحیه طرح اوقات فراغت کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان علی آبادکتول اظهار داشت: اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان علی آباد کتول در جهت طرح اوقات فراغت، در دو حوزه گردشگری و صنایع دستی می تواند در خدمت کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان خدمات رسانی کند.

وی افزود: در حوزه گردشگری با توجه به هماهنگی های انجام شده از آنجایی که مجوز دفاتر خدمات مسافرتی استان از سوی ما صادر می شود، لذا می توانیم تخفیفات ویژه ای را در زمینه تورهای استانگردی و همچنین بازدیدهای رایگان از موزه های سطح استان را داشته باشیم.

عنایت در ادامه گفت: چنانچه کانون های فرهنگی و هنری قصد زیارت به استان خراسان رضوی و استان قم را داشته باشند می توانیم تخفیفات ویژه ای را برای، خوراک، اسکان، هزینه های ایاب و ذهاب این عزیزان قائل شویم.

وی با اشاره به طرح کارورزی و استفاده از ظرفیت ها، اذعان داشت: عزیزانی را که دوسال از گرفتن مدرک تحصیلی کارشناسی آنها نگذشته باشد با جذب آنها و عقد قرار داد در واحدهای تحت پوشش مان به مدت یک سال مبلغ 200 هزار تومان هزینه از طرف دولت و  200 هزار تومان نیز از سوی مدیران واحدهای اقامتی و پذیرایی متقبل و پرداخت می شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری علی آباد کتول خاطرنشان کرد:  تا کنون 10 نفر از دانشجویان تازه فارغ التحصیل شده را جذب این طرح و واحد تحت پوشش کرده ایم که دوستان می توانند به ما معرفی کنند تا مقدمات عقد قرار داد را با آنها داشته باشیم.

عنایت در ادامه اضافه کرد: در حوزه صنایع دستی نیز با توجه اینکه بخش آموزش را به بخش خصوصی واگذار کرده ایم و شهرستان هم مجوزهای لازم را از فنی و حرفه ای دریافت کرده اند، می توانیم در بخش آموزش صنایع دستی با تخفیفات ویژه ای با کانون های مساجد همکاری داشته باشیم.

وی همچنین گفت: چنانچه در راه آموزش بعضی از رشته ها آموزشگاهی نیاز به مربی داشته باشد ما آمادگی داریم تا مربیانی را از استان در اختیار این آموزشگاهها قرار دهیم.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری علی آباد کتول یادآور شد: در دو حوزه مذکور در جهت رشد و تعالی کانون های فرهنگی و هنری مساجد از هیچ کمک و خدمتی کوتاهی نخواهیم کرد.

درباره admin

حتما ببینید

کسب رتبه سوم عضو کانون فرهنگی هنری مولود کعبه گلستان در مرحله کشوری مسابقات قرآنی مدهامتان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، فاطمه عباسی عضو کانون فرهنگی هنری مولود کعبه گرگان در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *