خانه / 1395 / قرآن باید اولویت اصلی در برنامه ریزی کانون های فرهنگی مساجد باشد

قرآن باید اولویت اصلی در برنامه ریزی کانون های فرهنگی مساجد باشد

خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گلستان گفت: بیشتر مشکلات امروز جامعه ما ناشی از فاصله گرفتن از قرآن است، لذا می بایست آموزش سطوح مختلف قرآن در برنامه اصلی کانون های فرهنگی و هنری مساجد قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از علی آبادکتول، مهدی بیکی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گلستان، امروز (26 خرداد) در جلسه هم اندیشی مدیران و افتتاحیه طرح اوقات فراغت کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان علی آبادکتول گفت: در روند پیشبرد فعالیت های کانون های فرهنگی و هنری مساجد نباید نگاه فردی باشد زیرا فردگرایی در کانون ها هیچ وقت موفق نبوده است.

وی افزود: امروز لازم است ضمن اینکه جوانان را رها نمی کنیم به نوجوانان نیز نگاه بیشتری داشته باشیم زیرا شاکله نوجوانان باید از حالا ساخته شود.

بیکی تاکید کرد: اگر شاکله یک انسان در نوجوانی خوب ساخته شود آسیب های اجتماعی که امروز هدف هجمه های دشمنان است نمی تواند بر نوجوانان و جوانان ما تاثیر گذار باشد.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گلستان انضباط کاری را از مسائل با اهمیت در حوزه کانونها عنوان کرد و اذعان داشت: کسی که تعهد دارد و مسئولیت کانون های مساجد را برعهده گرفته است باید بسیار قوی و متعهد عمل کند تا در مقابل شبکه های اجتماعی امروز موفق عمل کنیم.

بیکی در ادامه، قرآن را اولویت اصلی برنامه ریزی های کانون مساجد ذکر کرد و گفت: در بحث اوقات فراغت در قرآن سرمایه گذاری کنید زیرا نباید نگاه ما به قرآن نگاه دم دستی باشد.

وی یادآورشد: به قرآن به عنوان یک متن اصلی باید عمیق پرداخته شود و می بایست آموزش سطوح مختلف قرآن در برنامه اصلی کانون های فرهنگی و هنری مساجد قرار گیرد.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گلستان تصریح کرد: قرآن نعمتی است که متاسفانه از کنارش به سادگی می گذریم.

بیکی تاکید کرد: شهرستان علی آبادکتول از نظر معنوی در صدر استان است و شما به عنوان قطب قرآنی استان می توانید طرح های خود را در سطح ملی معرفی کنید.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گلستان همچنین اظهار داشت: ما اگر به آموزه های قرآنی خوب پیوند بخوریم بسیاری از معضلات جامعه حل خواهد شد و باید گفت بیشتر مشکلات امروز جامعه ما ناشی از فاصله گرفتن از قرآن است.

وی در ادامه به مشکلات مواد مخدر به عنوان یک آسیب جدی در جامعه اشاره و تاکید کرد: متاسفانه در دنیای امروز بیش از 300 نوع مواد مخدر کشف شده است که مواد مخدر عامل جرم زاست و از کنارش جرم های بسیاری زاییده می شود.

بیکی به مشکلات ناشی از فضاهای مجازی در جامعه اشاره کرد و گفت: نباید از فضاهای مجازی غفلت کنیم زیرا خطرات بسیار دیگری دارد که برخی از این خطرات را در آینده متوجه خواهیم شد.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گلستان اذعان داشت: کانون های فرهنگی و هنری مساجد می توانند با تولیداتی که دارند با خطرات فضاهای مجازی مبارزه کنند.

بیکی در خاتمه بر لزوم فرزندآوری در کشور تاکید کرد و گفت: همانگونه که دغدغه مقام معظم رهبری است باید در بحث فرزند آوری در جامعه جدی باشیم زیرا کشور پرجمعیت قدرت بیشتری دارد و کشور جوان از فاکتورهای قدرت است.

درباره admin

حتما ببینید

کسب رتبه سوم عضو کانون فرهنگی هنری مولود کعبه گلستان در مرحله کشوری مسابقات قرآنی مدهامتان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، فاطمه عباسی عضو کانون فرهنگی هنری مولود کعبه گرگان در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *