خانه / 1395 / قرآن باید اولویت اصلی در برنامه ریزی کانون های فرهنگی مساجد باشد

قرآن باید اولویت اصلی در برنامه ریزی کانون های فرهنگی مساجد باشد

خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گلستان گفت: بیشتر مشکلات امروز جامعه ما ناشی از فاصله گرفتن از قرآن است، لذا می بایست آموزش سطوح مختلف قرآن در برنامه اصلی کانون های فرهنگی و هنری مساجد قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از علی آبادکتول، مهدی بیکی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گلستان، امروز (26 خرداد) در جلسه هم اندیشی مدیران و افتتاحیه طرح اوقات فراغت کانون های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان علی آبادکتول گفت: در روند پیشبرد فعالیت های کانون های فرهنگی و هنری مساجد نباید نگاه فردی باشد زیرا فردگرایی در کانون ها هیچ وقت موفق نبوده است.

وی افزود: امروز لازم است ضمن اینکه جوانان را رها نمی کنیم به نوجوانان نیز نگاه بیشتری داشته باشیم زیرا شاکله نوجوانان باید از حالا ساخته شود.

بیکی تاکید کرد: اگر شاکله یک انسان در نوجوانی خوب ساخته شود آسیب های اجتماعی که امروز هدف هجمه های دشمنان است نمی تواند بر نوجوانان و جوانان ما تاثیر گذار باشد.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گلستان انضباط کاری را از مسائل با اهمیت در حوزه کانونها عنوان کرد و اذعان داشت: کسی که تعهد دارد و مسئولیت کانون های مساجد را برعهده گرفته است باید بسیار قوی و متعهد عمل کند تا در مقابل شبکه های اجتماعی امروز موفق عمل کنیم.

بیکی در ادامه، قرآن را اولویت اصلی برنامه ریزی های کانون مساجد ذکر کرد و گفت: در بحث اوقات فراغت در قرآن سرمایه گذاری کنید زیرا نباید نگاه ما به قرآن نگاه دم دستی باشد.

وی یادآورشد: به قرآن به عنوان یک متن اصلی باید عمیق پرداخته شود و می بایست آموزش سطوح مختلف قرآن در برنامه اصلی کانون های فرهنگی و هنری مساجد قرار گیرد.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گلستان تصریح کرد: قرآن نعمتی است که متاسفانه از کنارش به سادگی می گذریم.

بیکی تاکید کرد: شهرستان علی آبادکتول از نظر معنوی در صدر استان است و شما به عنوان قطب قرآنی استان می توانید طرح های خود را در سطح ملی معرفی کنید.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گلستان همچنین اظهار داشت: ما اگر به آموزه های قرآنی خوب پیوند بخوریم بسیاری از معضلات جامعه حل خواهد شد و باید گفت بیشتر مشکلات امروز جامعه ما ناشی از فاصله گرفتن از قرآن است.

وی در ادامه به مشکلات مواد مخدر به عنوان یک آسیب جدی در جامعه اشاره و تاکید کرد: متاسفانه در دنیای امروز بیش از 300 نوع مواد مخدر کشف شده است که مواد مخدر عامل جرم زاست و از کنارش جرم های بسیاری زاییده می شود.

بیکی به مشکلات ناشی از فضاهای مجازی در جامعه اشاره کرد و گفت: نباید از فضاهای مجازی غفلت کنیم زیرا خطرات بسیار دیگری دارد که برخی از این خطرات را در آینده متوجه خواهیم شد.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد گلستان اذعان داشت: کانون های فرهنگی و هنری مساجد می توانند با تولیداتی که دارند با خطرات فضاهای مجازی مبارزه کنند.

بیکی در خاتمه بر لزوم فرزندآوری در کشور تاکید کرد و گفت: همانگونه که دغدغه مقام معظم رهبری است باید در بحث فرزند آوری در جامعه جدی باشیم زیرا کشور پرجمعیت قدرت بیشتری دارد و کشور جوان از فاکتورهای قدرت است.

درباره admin

حتما ببینید

24 لغایت 30 آبان هفته کتاب و کتابخوانی گرامی باد

اشاره روز بیست و چهارم آبان ماه، آغاز هفته کتاب و کتاب خوانی است. در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *