آخرین خبرها
خانه / اطلاعیه / بیانیه 19 مهر، سالروز بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

بیانیه 19 مهر، سالروز بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

” مسجد سنگر اسلام و انقلاب “

”  بسم الله الرحمن الرحیم “

بیانیه 19 مهر

« مَنْ كَانَ يُرِيدُ الْعِزَّةَ فَلِلَّهِ الْعِزَّةُ جَمِيعًا».   سوره فاطر آیه 10

«هرکه طالب عزت است بداند که همانا در ملک وجود تمام عزت خاص خدا و خداپرستان است »

در سالی به سر می‎بریم مزین  به نام «اقتصاد مقاومتی اقدام وعمل »و این نامگذاری چه نیکو یادآور می‎شود وظایف کاری و اخلاقی  کانون های فرهنگی هنری مساجد را.

با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری «مدظله العالی» درسفربه استان خراسان شمالی :

من سفارش می کنم که کانونهای فرهنگی – هنری مساجد را فراموش نکنید؛ البته با همکاری بسیج… این کانون های فرهنگی  هنری مساجد را مؤثر کنید، برایش کار کنید. بنشینید فکر کنید، مطالعه کنید و سخنی که متناسب با نیاز آن جوانی است که آن جا حضور پیدا می کند، فراهم کنید. … خودتان را مجهز کنید، مسلح به سلاح معرفت و استدلال کنید، بعد به این کانون های فرهنگی – هنری بروید و پذیرای جوان ها باشید. با روی خوش هم پذیرا باشید؛ با سماحت، با مدارا.

 مقام معظم رهبری(مدظله العالی)

برهیچ کسی پوشیده نیست  نقش مساجد در اشاعه فرهنگ و معارف اسلامی ومقابله باتهاجم فرهنگی منحط ومبتذل غرب،  برهمین اساس کانون های فرهنگی و هنری در کنار مساجد و با استفاده از نیروهای متخصص و متعهد با انجام فعالیت های مختلف فرهنگی و هنری زمینه حضور موثر و معنوی جوانان و نوجوانان را در مساجد فراهم می آورند.

از آنجایی که خود کفایی و خودگردانی کانون ها یکی از اهداف بلند مدت کانون های فرهنگی هنری مساجد می باشد. اطاعت پذیری در عرصه فرهنگ باعزم ملی ومدیریت جهادی از شاخصه های کار جهادی ومسجدی است که نیز می باید در سر لوحه اهداف  برنامه ریزان مسجد خصوصا ما کانون های فرهنگی هنری مساجد قرار گیرد .

1- تقویت روحیه خدامحوری،تبلیغ،گسترش و تعمیق فرهنگ روح بخش اسلام و تاکید بر آرمان ها و ارزش های معنوی و فرهنگ اسلامی و سیره پیامبرصل اله علیه و آله و سلم و ائمه معصومین علیهم السلام.

2-اهتمام به رهنمودهای حضرت امام خمینی(ره)، مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، چشم انداز 20 ساله نظام، اسناد بالا دستی و توجه به شعار سال.

3- گسترش زمینه مشارکت و مباشرت مردم در امور فرهنگی، هنری، اجتماعی، علمی و … با تقویت روحیه خودباوری،امید،نشاط و مبارزه با خودباختگی.

4- تقویت و احیای کارکردها و نقش واقعی مساجد در راستای رسیدن به مسجد طراز اسلامی و زمینه سازی برای حضور فعال جوانان در مسجد.

5- ارائه فعالیت ها، تولیدات و خدمات فرهنگی هنری بر اساس موازین و ضوابط اسلامی، ایجاد جاذبه های فرهنگی هنری و تقویت روحیه جهادی در مقابله با تهاجم فرهنگی.

6- گسترش و ترویج فرهنگ اقامه نماز و فعالیت های قرآنی بویژه طرح تلاوت نور.

7- گسترش و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی.

8- بستر سازی جهت حضور هدفمند و تاثیرگذار فعالان فرهنگی هنری مساجد در فضای مجازی.

9- اهتمام به نقش آموزشی و تربیتی کانون در کلیه فعالیت ها بویژه تربیت نیروی فرهنگی و هنرمند متعهد.

از جمله اهداف دیگری است که می بایدبا جدیت هرچه تماتر پیگیری شود .با توجه به اینکه مسجدسنگراست وکارهای فرهنگی در مساجدتاثیرات گسترده ای در جامعه خواهند داشت، هرچه بتوانیم درجهت کارهای فرهنگی قدم برداریم آینده نظام راتضمین کرده ایم. درپایان  ما کانون های فرهنگی هنری مساجد باردیگر میثاق می بندیم  در راستای تحقق اهداف انقلاب اسلامی، پیشگام فعالیت های دینی،فرهنگی کشور خواهیم بود ودرایجاد پایگاههای قدرتمند حفظ افکار وایده ها  ناب انقلاب  که برگرفته از تفکرات معمار کبیرو فرزانه انقلاب اسلامی  حضرت امام خمینی (ره) ونایب برحق  ایشان حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی )  می باشد نقش بسزایی خواهیم داشت  .

ومن الله التوفیق و العاقبه للمتقین

درباره admin

حتما ببینید

سومین جشنواره فیلم کوتاه طنین مسجد برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، «مهدی بیکی» عصر روز (پنجشنبه ۲۵ بهمن) در دیدار اعضای دبیرخانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *