آخرین خبرها
خانه / 1396 / دغدغه سبک زندگی اسلامی ایرانی رهبری در جشنواره طنین لحاظ شد/ کانونها نقش بسزایی در جذب جوانان دارند

دغدغه سبک زندگی اسلامی ایرانی رهبری در جشنواره طنین لحاظ شد/ کانونها نقش بسزایی در جذب جوانان دارند

غلامرضا نصیری، مدیر کانون فرهنگی هنری طنین مسجد صاحب الزمان (عجل الله تعالی) گرگان در آستانه 19 مهر سالروز بیانات مقام معظم رهبری در خصوص کانون های مساجد به خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان گفت: فرمایش رهبر معظم انقلاب سفارش ویژه ایشان به عموم مردم و به خصوص افرادی است که به کار فرهنگی مردمی باور ندارند.

 

وی با بیان اینکه مساجد ظرفیتی عظیم برای کار فرهنگی دارند، افزود: انگیزه این حقیر هم با سفارش رهبری برای فعالیت دراین عرصه بیشتر شده و کانون طنین با تلاش همه اعضا بدنبال فعالیت های جدید است و حتی در سطح ملی هم خوب توانسته نقش ایفا کند.

 

نصیری اظهارداشت: نمونه این فعالیت ها برگزاری جشنواره فیلم کوتاه طنین مسجد با موضوع سبک زندگی اسلامی ایرانی به عنوان دغدغه مقام معظم رهبری بوده است.

 

وی در خصوص نقش کانون های مساجد در جذب جوانان به مساجد، تصریح کرد: کانونها به عنوان یکی از ارکان اصلی مسجد می توانند با تدابیر ویژه نقش بسزایی در جذب جوانان داشته باشند.

 

نصیری ادامه داد: جانشین پروری، ایفای نقش، سپردن مسئولیت، کارگروهی وتربیتی، کشف و آموزش و تشویق استعدادهای مختلف فرهنگی هنری جوانان در مسجد از جمله اقداماتی است که در این راستا می توان انجام داد.

 

مدیر کانون فرهنگی هنری طنین مسجد صاحب الزمان (عجل الله تعالی) گرگان با اشاره به مهمترین نقاط قوت و ضعف کانون های مساجد، خاطرنشان کرد: فضای تربیتی و فارغ از هرگونه جهت گیری های ناصحیح، تربیت نسل جوان و نوجوان در فضای مسجد، آموزش های مستمر، تشکیل گروه های دوستی و تربیتی و آشنایی با دوستان وخانواده های متعهد و متدین، آشنایی با کار تشکیلاتی، اعتماد به نفس و خودباوری و انجام خدمات فرهنگی بدون هیچگونه چشمداشت دنیوی مهمترین نقاط قوت کاانون های مساجد است.

 

وی افزود: کانونها فی نفسه ضعف که ندارند. اما مواردی هستند که باعث می شوند کار به سرعت و کیفیت مطلوب گاها جلو نرود.

 

نصیری گفت: بدنه جامعه و بخشی از ساختار اداری هنوز بطور کامل کانونها را نمی شناسند. فعالیت های موازی و گاها بی نظم از سوی سایر دستگاهها که بودجه فرهنگی دارند وفعالیت می کنند باعث تکراری بودن و موازی کاری می شود. در برخی موارد والدین و اقشار جوان چنانچه خروجی خوبی از شرکت در برنامه های دستگاههای موازی نبینند آنها را به کانون هم نسبت می دهند.

 

وی اضافه کرد: کمبود روحانی و مبلغ دلسوز و دغدغه مند، همراهی نکردن وعدم حمایت هیئت امنا با کانون مسجد، عدم وجود دفتر کار مستقل برای برخی کانونها و عدم وجود ردیف بودجه ثابت از جمله مشکلات کانون ها است.

 

مدیر کانون فرهنگی هنری طنین مسجد صاحب الزمان (عجل الله تعالی) گرگان با اشاره به مهمترین راهکارهای پیشنهادی برای تقویت بسیج و کانون های فرهنگی هنری، اظهارداشت: تبلیغ اهمیت وجودی و فلسفه تشکیل و اهداف کانونهای مساجد از زبان مسئولان و رسانه ای کردن ان از صدا وسیما بویژه پخش سخنان رهبری، آموزش های تخصصی به اعضای کانون ها، ارائه برنامه و خط مشی های سالانه توسط ستاد عالی، سرکشی دائمی مسئولان ستاد از کانون می تواند در تقویت بسیج و کانون موثر باشد.

درباره admin

حتما ببینید

برنامه های اوقات فراغت کانون فرهنگی هنری قدس اعلام شد

«حسین کیقبادی» به خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان گفت: برگزاری کلاس های قرآن، احکام، نقاشی، طراحی و رنگ …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *