آخرین خبرها
خانه / 1396 / نقش مساجد در برون رفت بحران ها/ موضوعات اجتماعی با کمک اعضای کانون های مساجد فراگیر شود

نقش مساجد در برون رفت بحران ها/ موضوعات اجتماعی با کمک اعضای کانون های مساجد فراگیر شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، عبدالرضا چراغعلی، مدیرکل اجتماعی استانداری گلستان، امروز (14 تیر) در مراسم افتتاحیه و همایش توجیهی اوقات فراغت کانون های مساجد گلستان گفت: امروز موضوع آسیب های اجتماعی پشت در خانه همه ما ایستاده است که شامل؛ طلاق، خودکشی، اعتیاد، حاشیه نشینی و مفاسد اخلاقی و اجتماعی است.

 

وی با بیان اینکه شرایط اجتماعی امروز با وجود همه اقدامات صورت گرفته کارنامه قابل قبولی نیست، افزود: علت آن هم هجمه بین المللی است که استکبار جهانی، آمریکا و سایر عیاد به ما گرفته اند و علت بعدی غفلت خودمان است.

 

چراغعلی تصریح کرد: در این شرایط وانفسا پناهگاه اصلی برای کمک مساجد هستند و باید بحث موضوعات اجتماعی با کمک شما اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد فراگیر شود.

 

وی ادامه داد: همه ما در وجود نابه هنجاری های اجتماعی در استان مقصر هستیم. امروز در محلات ما به خاطر نیاز و معیشت و مسائل اقتصادی خانواده ها به هزار چالش افتاده اند.

 

مدیرکل اجتماعی استانداری گلستان با بیان اینکه از کنار این موضوعات بی تفاوت رد نشویم، خاطرنشان کرد: همه ما مسئول هستیم و باید همه کمک کنند و دستگیر نسل جوان باشند تا اهریمن خیمه زده بر آنها دور شود.

 

وی با اشاره به اینکه مساجد همیشه برای برون رفت بحران ها کمک کرده اند، گفت: امروز هم معتقدیم دسیسه ای که بر سر خانواده ها خیمه زده را می توان با کمک مساجد دور کرد.

 

چراغعلی تاکید کرد: باید مدل های جدیدی برای نسل جدید تعریف شود، مدل های قدیمی و سنتی برای نسل جوان ما پاسخگو نیست.

درباره admin

حتما ببینید

سومین جشنواره فیلم کوتاه طنین مسجد برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، «مهدی بیکی» عصر روز (پنجشنبه ۲۵ بهمن) در دیدار اعضای دبیرخانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *