خانه / 1396 / نقش مساجد در برون رفت بحران ها/ موضوعات اجتماعی با کمک اعضای کانون های مساجد فراگیر شود

نقش مساجد در برون رفت بحران ها/ موضوعات اجتماعی با کمک اعضای کانون های مساجد فراگیر شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، عبدالرضا چراغعلی، مدیرکل اجتماعی استانداری گلستان، امروز (14 تیر) در مراسم افتتاحیه و همایش توجیهی اوقات فراغت کانون های مساجد گلستان گفت: امروز موضوع آسیب های اجتماعی پشت در خانه همه ما ایستاده است که شامل؛ طلاق، خودکشی، اعتیاد، حاشیه نشینی و مفاسد اخلاقی و اجتماعی است.

 

وی با بیان اینکه شرایط اجتماعی امروز با وجود همه اقدامات صورت گرفته کارنامه قابل قبولی نیست، افزود: علت آن هم هجمه بین المللی است که استکبار جهانی، آمریکا و سایر عیاد به ما گرفته اند و علت بعدی غفلت خودمان است.

 

چراغعلی تصریح کرد: در این شرایط وانفسا پناهگاه اصلی برای کمک مساجد هستند و باید بحث موضوعات اجتماعی با کمک شما اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد فراگیر شود.

 

وی ادامه داد: همه ما در وجود نابه هنجاری های اجتماعی در استان مقصر هستیم. امروز در محلات ما به خاطر نیاز و معیشت و مسائل اقتصادی خانواده ها به هزار چالش افتاده اند.

 

مدیرکل اجتماعی استانداری گلستان با بیان اینکه از کنار این موضوعات بی تفاوت رد نشویم، خاطرنشان کرد: همه ما مسئول هستیم و باید همه کمک کنند و دستگیر نسل جوان باشند تا اهریمن خیمه زده بر آنها دور شود.

 

وی با اشاره به اینکه مساجد همیشه برای برون رفت بحران ها کمک کرده اند، گفت: امروز هم معتقدیم دسیسه ای که بر سر خانواده ها خیمه زده را می توان با کمک مساجد دور کرد.

 

چراغعلی تاکید کرد: باید مدل های جدیدی برای نسل جدید تعریف شود، مدل های قدیمی و سنتی برای نسل جوان ما پاسخگو نیست.

درباره admin

حتما ببینید

24 لغایت 30 آبان هفته کتاب و کتابخوانی گرامی باد

اشاره روز بیست و چهارم آبان ماه، آغاز هفته کتاب و کتاب خوانی است. در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *