آخرین خبرها
خانه / 1397 / اثر فیلم مردمی در بیان نقش مساجد بسیار موثر است

اثر فیلم مردمی در بیان نقش مساجد بسیار موثر است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، «آیت‎الله سید کاظم نورمفیدی» عصر روز (پنجشنبه ۲۵ بهمن) در دیدار اعضای دبیرخانه کانون مساجد استان و اعضای کانون فرهنگی هنری مسجد صاحب‌الزمان (عجل الله تعالی) گرگان اظهار کرد: اهمیت مسجد و جایگاه مسجد در نظام مقدس جمهوری اسلامی و به‌طور کل در اسلام  برکسی پوشیده نیست و جایگاه رفیعی دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان ادامه داد: از نظر معنوی نیز انسان نیاز به آراستگی دارد و این مهم نقش مسجد است که روح انسان را پاکیزه نگه دارد.

آیت نور مفیدی به برگزاری جشنواره« طنین مسجد» اشاره کرد و متذکر شد: باید بتوانیم از طریق فرهنگ و هنر نقش مسجد را به نمایش در بیاوریم و اثر فیلمهای مردمی بسیار مؤثر است. در هشت سال دفاع مقدس درب مساجد برای اعزام رزمندگان به جبهههای جنگ باز شد، مردمی که کلاس نظامی ندیده بودند و وقتی در میدان عمل جهاد ورود پیدا کردند بسیاری از استعدادها شکفته شد و اگر این مهم نبود شاید در دفاع مقدس موفق نیز نمیشدیم.

وی گفت: جوانان و عزیزانی که اهل مسجد هستند با فعالیت‎های خود و ساخت فیلمهای کوتاه صحنههایی را به نمایش در می‎آورند تا بتوانند هدفی را که خدا در قرآن مطرح میکند به هر شکلی که میشود توسعه دهند و باید این موضوع را مهم بشماریم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان با بیان اینکه هنر میتواند بر روی مساجدی که روی چشم هم چشمی و مسائل قومی شکل میگیرد اثر بگذارد، تاکید کرد: بنده نیز به سهم خودم تقدیر و تشکر میکنم و روز گذشته پیامی مقام معظم رهبری فرمودند و در آن پیام نکته محوری فرمایش مقام معظم رهبری نسل جوان بود و این بسیار درست است چرا که نسل اولیها به سن پیری رسیدند و نسل دوم به سن بازنشستگی رسیده و برای تدام انقلاب اسلامی باید بر روی نسل سوم و چهارم کار کنیم.

آیتالله نور مفیدی تاکید کرد: امروز نسل چهارم باید برای نگهبانی انقلاب به عرصه وارد شوند و این انقلاب باید تا ظهور حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی) هیچ کسی نباید آن را از دست بدهد و برای بدست آوردن آن چیزی که امروز بهدست آوردیم بسیار سرمایهگذاری و از چند قرن پیش تلاش شده است.

وی گفت: همه این تلاشها در یک جهت مشترک بوده و همه برای اینکه استقلال و عزت کشور و این ملت حاصل شود تلاش کردند و این تلاش از میرزا تقی خان امیر کبیر و… ادامه یافته و بسیاری در این مسیر بر سر دار رفتند و دربدر شدند و در دربدری مثل مرحوم مدرس کشته و یا شهید شدند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان ادامه داد: همه این افراد در تلاش بودند دست بیگانه را از این کشور قطع کنند و سرمایه این کشور در دست مردم قرار گیرد و امام خمینی(رحمه الله علیه) که جنبه علمی داشت و بنده مخلص خدا بود و در سیاست نیز فردی با درایت بود و وی مانند حضرت موسی(علیه السلام) عمل کرد اگر موسی(علیه السلام) نبود یکصد سال دیگر بنیاسرائیل زیر سلطه فرعون قرار می‎گرفت.

وی افزود: خدای متعال موسی زمان را فرستاد تا ذلتی که دو قرن در این کشور وجود داشت از بین ببرد و امروز درست است که دشمن برعلیه ما توطئه می‎کند ولی در همین مشکلات چیزهای زیادی بدست آوردیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان متذکر شد: امروز به جایی رسیدیم که داماد شاه از انقلاب اسلامی دفاع کرد و می‎گوید ایران به جاهایی رسیده و اینهایی که بر علیه ایران حرف میزنند مزدور هستند.

وی گفت: سقوط آمریکا نیز نزدیک شده است و این یک سنت الهی است و وقتی ظلم بسیار زیادی شود از هم میشکند، اراده خداوند این است که مستضعفین پیروز شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان یادآور شد: خدا میخواهد نشان دهد به آمریکا و قدرتهای پوشالی که درون ندارند و هر چه است برون است و میخواهد آنچه که از آن میترسیدند را برایشان به نمایش بگذارند و آمریکاییها از انقلاب میترسند و دلیل آن هشت سال جنگ و دوران دفاع مقدس است که همه به صدام کمک کردند و در نهایت ما پیروز شدیم و خودشان به دنبال صدام رفتند و از قبر وی را بیرون کشیدن و اعدام کردند.

درباره admin

حتما ببینید

رنامه های اوقات فراغت کانون امام سجاد (ع) گرگان اعلام شد

«محمود یزدی» به خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان گفت: همزمان با فرا رسیدن تابستان برنامه های اوقات فراغت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *