آخرین خبرها
خانه / 1397 / اثر فیلم مردمی در بیان نقش مساجد بسیار موثر است

اثر فیلم مردمی در بیان نقش مساجد بسیار موثر است

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، «آیت‎الله سید کاظم نورمفیدی» عصر روز (پنجشنبه ۲۵ بهمن) در دیدار اعضای دبیرخانه کانون مساجد استان و اعضای کانون فرهنگی هنری مسجد صاحب‌الزمان (عجل الله تعالی) گرگان اظهار کرد: اهمیت مسجد و جایگاه مسجد در نظام مقدس جمهوری اسلامی و به‌طور کل در اسلام  برکسی پوشیده نیست و جایگاه رفیعی دارد.

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان ادامه داد: از نظر معنوی نیز انسان نیاز به آراستگی دارد و این مهم نقش مسجد است که روح انسان را پاکیزه نگه دارد.

آیت نور مفیدی به برگزاری جشنواره« طنین مسجد» اشاره کرد و متذکر شد: باید بتوانیم از طریق فرهنگ و هنر نقش مسجد را به نمایش در بیاوریم و اثر فیلمهای مردمی بسیار مؤثر است. در هشت سال دفاع مقدس درب مساجد برای اعزام رزمندگان به جبهههای جنگ باز شد، مردمی که کلاس نظامی ندیده بودند و وقتی در میدان عمل جهاد ورود پیدا کردند بسیاری از استعدادها شکفته شد و اگر این مهم نبود شاید در دفاع مقدس موفق نیز نمیشدیم.

وی گفت: جوانان و عزیزانی که اهل مسجد هستند با فعالیت‎های خود و ساخت فیلمهای کوتاه صحنههایی را به نمایش در می‎آورند تا بتوانند هدفی را که خدا در قرآن مطرح میکند به هر شکلی که میشود توسعه دهند و باید این موضوع را مهم بشماریم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان با بیان اینکه هنر میتواند بر روی مساجدی که روی چشم هم چشمی و مسائل قومی شکل میگیرد اثر بگذارد، تاکید کرد: بنده نیز به سهم خودم تقدیر و تشکر میکنم و روز گذشته پیامی مقام معظم رهبری فرمودند و در آن پیام نکته محوری فرمایش مقام معظم رهبری نسل جوان بود و این بسیار درست است چرا که نسل اولیها به سن پیری رسیدند و نسل دوم به سن بازنشستگی رسیده و برای تدام انقلاب اسلامی باید بر روی نسل سوم و چهارم کار کنیم.

آیتالله نور مفیدی تاکید کرد: امروز نسل چهارم باید برای نگهبانی انقلاب به عرصه وارد شوند و این انقلاب باید تا ظهور حضرت ولی عصر(عجل الله تعالی) هیچ کسی نباید آن را از دست بدهد و برای بدست آوردن آن چیزی که امروز بهدست آوردیم بسیار سرمایهگذاری و از چند قرن پیش تلاش شده است.

وی گفت: همه این تلاشها در یک جهت مشترک بوده و همه برای اینکه استقلال و عزت کشور و این ملت حاصل شود تلاش کردند و این تلاش از میرزا تقی خان امیر کبیر و… ادامه یافته و بسیاری در این مسیر بر سر دار رفتند و دربدر شدند و در دربدری مثل مرحوم مدرس کشته و یا شهید شدند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان ادامه داد: همه این افراد در تلاش بودند دست بیگانه را از این کشور قطع کنند و سرمایه این کشور در دست مردم قرار گیرد و امام خمینی(رحمه الله علیه) که جنبه علمی داشت و بنده مخلص خدا بود و در سیاست نیز فردی با درایت بود و وی مانند حضرت موسی(علیه السلام) عمل کرد اگر موسی(علیه السلام) نبود یکصد سال دیگر بنیاسرائیل زیر سلطه فرعون قرار می‎گرفت.

وی افزود: خدای متعال موسی زمان را فرستاد تا ذلتی که دو قرن در این کشور وجود داشت از بین ببرد و امروز درست است که دشمن برعلیه ما توطئه می‎کند ولی در همین مشکلات چیزهای زیادی بدست آوردیم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان متذکر شد: امروز به جایی رسیدیم که داماد شاه از انقلاب اسلامی دفاع کرد و می‎گوید ایران به جاهایی رسیده و اینهایی که بر علیه ایران حرف میزنند مزدور هستند.

وی گفت: سقوط آمریکا نیز نزدیک شده است و این یک سنت الهی است و وقتی ظلم بسیار زیادی شود از هم میشکند، اراده خداوند این است که مستضعفین پیروز شوند.

نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان یادآور شد: خدا میخواهد نشان دهد به آمریکا و قدرتهای پوشالی که درون ندارند و هر چه است برون است و میخواهد آنچه که از آن میترسیدند را برایشان به نمایش بگذارند و آمریکاییها از انقلاب میترسند و دلیل آن هشت سال جنگ و دوران دفاع مقدس است که همه به صدام کمک کردند و در نهایت ما پیروز شدیم و خودشان به دنبال صدام رفتند و از قبر وی را بیرون کشیدن و اعدام کردند.

درباره admin

حتما ببینید

سومین جشنواره فیلم کوتاه طنین مسجد برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، «مهدی بیکی» عصر روز (پنجشنبه ۲۵ بهمن) در دیدار اعضای دبیرخانه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *